Giriş

Hep böyle zamanlarda geliyor aklıma yazmak. Ya çok etkilendiysem derinden, ne kurtulduysam bir bağımlılığımdan daha ya da en derinden düştüysem en korkunç bağımlılığıma.

Büyüdüm dedim bugün kendime. Artık kendi kelimesindeki e leri bile kapalı söylemeye gayret ediyorum. En derin zaaflarım, en bilmediğim yanlarım, hepsi benimle birlikte. Ve ben birer birer çözüceğim kendimi, çözüyorum da hatta. Birer birer. Büyüyeceğim. Tecrübelerim sırtımda. Bana yük olmasınlar diye yazıyorum ya hani herşeyi. Bir işe yarasın dedim bugün kendime. Bildiklerim bilinsin. Ya daha çok acımasın derinden ya da acıyacaksa da bilinsin bir yabancı da aynen böyle hissetti.

Bugün, benim günüm olsun. Bugün, ilk defa kendi adımla yazdığım gün olsun. Bugün, birkaç aydır hazırlandığım o dönüm noktası olsun. Bugün, 18 Nisan Akshaya günü. Kitap yazmaya başlamak için harika bir gün. Ay ve güneş senede sadece bir kereliğine enerjilerini en yükseğe çıkarırlarmış. Bugün, ay hilal fazında. Bugün “o gün” olsun. Herşey yarın şekillenmeye başlasın.

Ve teşekkür etmek istiyorum tam da başlarken en biricik kitabımıma; geçmişte kalanlara, geçmişle yanımda kalanlara, beni yıkanlara, paramparça olup da yeniden doğarken yanımda olanlara ve yarım kalanlara. Hepinizi bilin ki ya çok sevdim ya da çok seviyorum. İyi ki benimle beraber yürüdünüz hep içimde. Şimdi çok kaybolmadan çıkmak lazım işin içinden.

Bildiklerimin sırtımın yükü olmaktan çıkıp da yoluma ışık olmasına, başımın tacı olmasına, bu kitabı okuyan herkese gönülden selam olsun, bir bardak sıcak kahve, bir kadeh şarap olsun. Hatta kimisine buz gibi bir duble rakı, kimisine de sek olsun.

Bir de kardeşime bu hayatta herşeyin en güzeli, en hayırlısı olsun. Kalbi hep böyle temiz, sonsuz yalnızlığıma kader ortağı kalsın.

Ve hem ilk hem son kez, ben bugün bir şey öğrendim. Hepimiz ama hepimiz insanız.

Sevgiyle,

Tules.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s