Canı sağolsun

O zaman şimdi derin bir nefes alıyoruz ve canı sağ olsun diyoruz içimizden kocaman. Gece 4’te uyutmayanın da, sabah 7’de uyandıranın da, derinden ah ettirenin de, gidilcek yollar vardı diye sorduranın da, “iyi ki dönmüşüm yolun başında” dedirtene de ve gelmişinin de, geçmişinin de canı sağ olsun.

Başka türlü de olmuyor sanki. Taşlar üst üste geldikçe geçmiş oturur oturduğu yerde diyorsun, yeni plan işe yarar diyorsun her seferinde. Ve sonra oturuyor da bütün bitmek tükenmek bilmeyecek sandığın hoyrat duygular. İçinde bir yerde iyi mi oldu acaba diye soruyorsun ya hani. Ben o zamanlar hiç cevap bulamam. İyi oldu sanarsın, yenik düşmediğini bildikçe çoğalırsın sanarsın ve hatta çoğalırsın da aslında ama hep o “siyah” nokta kalır o “beyaz” kağıdın üzerinde. Ne biliyim dolunay gibi gizemli, anne olmak gibi mucizevi. Beynin işine bu noktada hiç akıl sır ermiyor. Yüzde 6’sını 7’sini kullansın en zekimiz, ben ona yüzde 10 verdim. Geriye kalan yüzde 90 ne yapıyor diye sorarsanız kendinize, hepsi kazanımları tutup en gerekmeyen zamanda bile olsa ortaya çıkarmakla yükümlü. Tam mesela çok keyifli bir sabah uyanmışsındır güneşli okula gideceksin şak bir şarkı denk gelir o an dersin ya “o” an ben mutluydum sonra bok çuvalı hissi. Ya da başka bir gün piti piti işe gidiyorsun yine keyifli yağmurlu bir gün hop bir şarkı yine saçma başka bir anı. Bütün anılar bizimle birlikte patlamaya hazır bir bomba gibi her an beynimizde. Kontrol 0. Ama o en sevmediğimiz an ile ilgili ne yapacağımızı da buldum. “Tam da çok motiveydim nerden çıktı bu his”sini, o hissi sevmeli korumalı bence. “Bugün de kalbime bir taş oturdu”yu bile sevebilirsek gerisi baya daha kolay gelmeye başlıyor bir süre sonra çünkü. Bu da gerçekten iyi olan kısmıydı.

Önceleri sadece iyiyi düşünürsen iyi olacağına inanıyordum. “Artık kötüyü yok etmek için çaba göstermezsen iyiyi bulmayı hak etmemişsindir”den oldukça eminim.

Bu gün de böyle hisle yazılsın gitsin.Son defa canı sağolsun diyoruz dolu dolu ve kocaman bir nefes.

Sevgilerimle,

Tules.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s