23 Nisan

Herşeyden önce 23 Nisan kutlu olsun. Bütün çocuklar herşeyden önce sağlıklı, sonra özgür olsun. Ne dili, ne adı, ne cinsiyeti, ne rengi ayırt edilmesin, onun asla çocuk olduğu unutulmasın. Hep dudaklarımızdaki gülümseme kalsın “çocuk”.

Çok uzun zaman sonra 23 Nisan yazısı yazacağım bir yerde ve hatta ilkokul gazetesinde olduğum zamanlardan beri. Biraz da heyecanlandım kendi kendime. Cumhuriyet Gazetesi’nde yazmıştım. Harika bir 23 Nisan geçirmiştim. En haklı gururlarımdan biriydi. O ana dönmeyi böyle bi hasretle istedim önce, sonra ordaki kız çocuğuna bakakaldım. Bence inanılmaz görünüyordu. Umarım gitmek istediği yere doğru gidiyordur diye düşündüm içimden. Sonra kısa bir rahatlama hissi ve hop geldim bugüne geri. Ve evet o fotoğraf benim için değişik önemli geldi bir an.

Ah bugün zaten biraz melankoliğim. Aslında çok mutlu bir gündür hep benim için 23 Nisan. Hatta senenin en güzel zamanlarının habercisi gibi sanki, rengarenk ışıl ışıl olması gerektiği gibi her yer. Ama bu sene önceden planladığım ve gerçekleştirilmesinden çok uzakta durduğum bir yer vardı. Ve ne diyim işte uzaktayım. Ama yani giderek uzaklaşmışım zaten. Şimdi yine minik bir sızı ama bugün 23 Nisan sevincini asla bozmamaya yeminliyim. Bugün içimdeki çocuk benden değerli.

Bütün çocukları çok seviyorum, hepsini o kadar çok seviyorum ki gerçekten masum olanı sevmek, iyiyi sevmek ve hatta güneşi sevmek gibi birşey.

Ve hep bir ağızdan, “23 Nisan kutlu olsun!”

Sevgilerimle,

Tules

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s