24 Nisan

Dün gece bana biri, peki herşey bitince ne yapacaksın, diye sordu. Aslında benim de kafamda ne zamandır sorduğum bir soruydu bu kendime. Ama yine de tereddütsüz bir cevap buldum ve dedim ki, herşey bittiğinde mutlu olmak istiyorum. Ne yaparsam yapayım hakkıyla yapacağımı biliyorum ama hayallerimin önderliğinde gitmek istiyorum. 

Ve iyi kalmak istiyorum. Çünkü iyiyle kötü arasındaki çizgi çok ince. Hayatında belki sadece bir kez geçersin, hatta bir daha geçmemeye yemin edersin ama sonra çizgide yürümeye başlarsın hep. Çünkü daha esnetilebilir gelir sana iyilik kavramı. Siyahla beyaz daha gri olur bir noktadan sonra. Ve kötüye de iyi olduğun kadar yakınsın bir süre sonra. En azından bana öyle geldiği için o yola girmeyeceğim. Siyahlarım ve beyazlarım hep benimle kalsın istiyorum çünkü. Çünkü vicdanımın hiç konuşmadığı, huzurlu uykularımı seviyorum. 

Dünya kendini iyi zanneden kötülerin, kötülüğe mecbur kalan kötülerin ve gerçekten kötülerin dünyası demek yanlış olmaz belki ama umutsuz olur. İyilik mucizevi. İyilik bir sızıntı bulsa içeri akar. İyiyi düşünerek kalalım.

Bugün güneşli bir gün, umutlu bir gün. Çoğalalım.

Sevgilerle,

Tules

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s