27 Nisan

2 gündür yazamıyorum. Rahatsızım. Bahar ayları alerjisi/nezlesinden çok, gripten biraz az bir durum. Ama itiraf etmeliyim ki bugün uykusuz geçirdiğim bütün günlerin acısını çıkarırcasına uyumuşum.

Geçtiğimiz Salı günü itibariyle Mars ile Plüto kavuşmuş ve dört gün boyunca sürmüş. Anlamı, eski olan, yitmiş olan, geçmişte kalandan kurtulma, yeniden doğuşun sancıları. Eskiyle hesaplaşma yani bir nevi. Bu yüzden psikolojik olarak düşünceli olabilir hatta fiziksel sağlık problemleriyle karşılaşabilirmişiz. Habersizdim bundan ama sonra okuyunca geçtiğimiz günleri düşündüm ve ne büyük haklılık payı dedim içimden.

Eskiyi geride bırakmak, tümüyle affetmek özgürlüğü temsil ediyor her gönül için aslında. Ne kadar önyargısızsan o kadar özgürsün. Ne kadarını affettiysen içinde o kadar yer açtın demektir. Hepsini affettim diyemem. Her ne kadar sadece bana zararının dokunduğunu bilsem de her siyah lekeyi çamaşır suyuyla çıkaramıyorsun. Ama olsun.

Bugün serum yedikten sonra büyük bir rahatlama hissettim. Sanki bütün o boğaz ağrıları ve hatta durmaktan akan burnu silerken harap ettiğim burnum sanki bana bir şeyi anımsatmak istiyor gibiymiş de ben ah edince tamam demişler gibi. Tabi ki öncelikle kendime daha iyi bakmam gerektiğini hatırlattılar o ayrı. Ama ne zaman hastalanacağımı anlasam başında durdurmaya çalışırım ve yine de hasta olurum. Kanamadan iyileşmeyen yara gibi her duygusal acı da bilindik kesiklere benziyor. Yani hepimiz aynı geceyi yaşıyoruz ama karanlıklarımız farklı.

Affedelim. Affettikçe özgürleşelim. Sonra kafes bilmeyen kuş gibi…

Sevgilerimle,

Tules

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s