Artık 2 Mayıs

Sağlıklı bir yetişkin 8 saat uyumalıymış. Bunun üzerine size sormak istiyorum, nasıl yetişiyorlar bu sağlıklı yetişkinler hayata? Hayallerine, ideallerine en önemlisi yapılması gerekenlere? Ben yetişemiyorum, 3 saat de uyusam yetişemiyorum.

Uykusuzluk bir sağlık problemiymiş. Peki uykusuzluk kendi tercihinse de bir sağlık problemi sayılır mı? Yani aslında gayet de güzel(!) uyuyabiliyorsan ama uyumamayı tercih ediyorsan da sağlıksız sayılır mısın? Bence sayılmazsın. Ta ki grip seni zapzayıf bir anında hop diye yakalayıp ömründen 3 gününü senden daha değerliymişcesine harcayana dek.

Yapılması gerekenlere yetişsem, ideallerim eksik kalıyor. Hayallerime koşsam yapılması gerekenlerin boynu bükük. Ne zaman hepsine birden yetişebileceğim bilmiyorum. Şimdilik sadece sağlıklı bir insan olsam yetermiş gibi. Hasta olunca insanın eli ne yazmaya gidiyor ne de hayata tutunmaya. Sahi hepimiz sadece hayata tutunuyoruz bir şekilde değil mi?

Amacı olmayan tutunamaz ben onu fark ettim. Cookie’nin bile bir amacı var bu hayatta. O bile hatalarından ders çıkararak yoluna devam etmeye çalışıyor. Hepimiz gibi. Bugün hatalarımdan ders çıkarıyorum ben de. Hayatıma tutunabilmek için ordan oraya koşuşturmayacağım. Koşacağım belki yine yolumuz uzun ve yerine getirilmesi gerektiğine inandığım binlerce misyonumuz var ama koşuşturmayacağım. Koşuşturdukça yetişemiyorum çünkü.

Yani geri geldim,

Sevgilerimle,

Tules.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s