Nefes

Artık yavaş yavaş daha konuşulabilir hale gelmişken kitabım hatta kitaplarım renklerini anlatmak isterim biraz. Özellikle rengi dedim çünkü yazarken ilk ama ilk önceliğim renkleriydi. Masum mu beyaz gibi, huzurlu mu maviden, ışıl ışıl mı turuncu gibi ya da tutkulu mu kırmızı kadar? Bugün en basitinden biraz konusundan bahsedenim.

Ben bu yola şu cümleyle başladım. “3 kuşak 3 kadın 3 aşk.” Ve ilk aşk. İlk aşk! Bir kadını durduğu noktadan her anlamda bambaşka noktaya taşıyan ve çoğu zaman ömrü niteleyen ilk aşk. Ya da bana hep öyle gelmiştir. O yüzden dolu dolu ilk aşk anlatacağım size. Kimi zaman birlikte gülümseyeceğimiz, kimi zaman gözlerimizi doldurabilen kalbine düşmüş kadın karakterlerim olsun istedim çok.

Yazarken aslında sanki onlar benim hikayemi bulmuş gibi değil de çok, sanki ben onların hikayesini bulmuşum gibi bir his oldu önce. Ve hatta çok güzel tesadüflerim oldu hayatımda da isimlerini bulmaya çalışırken. Ama bence adım adım olması gerektikleri yerlere yürüdüler hikayelerim. Hikayelerimiz. Ben o kadınları çok sevdim, korudum, kendi doğasıyla güçlendirdim. Umarım siz de seversiniz.

Bence kadın kadını sevmeli ve korumalı. Ve dünyaya mucizevi gözlerle bakan kadınlara ilk kitabı hediye etmeye karar verdim böylelikle. Güçlü kadınlara, sabırlı kadınlara, cesur kadınlara, farklı olmaktan hiç korkmayan kadınlara, fedakar kadınlara ve annelere, anneme!

Nefes ilk kitabın adı. Adıyla yaşasın. Nasıl yazıyorum diye soranlara da söylüyorum. Bilmiyorum. Ama içimden yazıyorum onu biliyorum. Siz de dilerim ki ordaymışcasına okursunuz. Sanki hep ordaymışcasına.

Sevgilerimle,

Tules.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s