Biraz geçmişten bahsedelim

Hayat bu, kışı da var yazı da. Muhteşem, yıllar süren, hep yükselişte olduğum yaz bitmişti, hatta bitmeyen kıştaymış gibi hissediyordum. İçime ve hatta dışıma kapanmıştım şairin dediği gibi. Bazen her şey üst üste gelir. Yaşayabileceğin her türlü acı türü, türlü türlü yöntemlerle kalbimi yakıyordu. Babam hastaydı en kötüsü, bu yeniydi. Alışabildiğim ya da bilindik bir ağrı değildi kalbime saplanan. Korkunç bir ağrı korkuyla eşdeğer olup bütün enerjimi, bütün umutlarımı paramparça ediyordu. Nefes alabilmekte zorlandığım türden zamanlardı.

Su akar yolunu bulur derler bir de. Su akmıyor, yolunu bulmuyordu. Geceler gündüzlere öylece dönüyor, güneşin doğuşu bile bir anlam ifade etmiyordu. Hayatım hiç ışık girmeyen bir mağara gibi ıssız ve karanlıktı. Ben de bir damla ışık için duvarlara çarpıyordum, ellerim kanıyordu. Düşüyordum, dizlerim kanıyordu. Yaralarım kabuk bağlayamadan yenisi açılıyor, çoğu mikrop kapıyordu. Kendi kendimi zehirliyordum yani. Sadece elimi tutsalar çıkış yolu bulurdum. Ona inanıyordum. Ama değil elimi parmak ucumdan bile tutup ışığı gösteren yoktu.

“Ama yazgısını yaldızlı çokomel kağıtları gibi,

Tırnaklarıyla düzeltemiyor insan.”

Yerçekimsiz boşlukta öylece savrularak geçiyordu günler işte. Kalbimi avuçlarının içine almış da hayat sıkıştırıp duruyordu öylesine acımasızca. Huzurlu bir uyku diliyordum her gece sadece. Kendimi unutmuş, arayıp da bulamayacağım bir noktaya gelmiştim.

Ne demeli kötü zamanlardı. Sonra bir sabah bahar nihayet geldi zannettim. Artık özgürüm zannettim. Küllerimden doğdum zannettim. Ona doğdum zannettim.

Şimdi gülümsüyorum kendime. İnsanın kendinden başka kurtarıcının olmadığının farkında olmadığım zamanlardı. Bütün hüzünler geride kalıyor. Önemli olan sağlıklı olmak, ruhen ve fiziken. Sonra insan her türlü acıya bağışıklık geliştirebiliyor. Kurtarıcımı, kendimi selamlıyorum bu sabah.

Herkese mutlu bir haftasonuna diliyorum.

Sevgilerimle,

Tules.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s