aşk

Dün kendimi bildiğimden ilk arkadaşım nişanlandı hayatının aşkıyla. Bunu eliyle tutmuş, gözüyle görmüş kadar olmuş bir halle, gönül rahatlığıyla yazabiliyorum.

Tek bir soruyu meğer bir zamandır kendime sormamışım. Nedir aşk? Neden gördüğünde şıp diye tanırsın da, ifade etmesi bu kadar güç?

Aşkın tek bir norm altında toplanamayacak kadar derin bir his, güçlü bir enerji olduğunu söyleyebilirim sanki sözlükten okur gibi ama ötesini tanımlayamıyorum. Bu yüzden dün gördüklerimi paylaşacağım sizinle.

Ayşe Derin, ilk okuldayken Ayşe’mdi en yakın arkadaşım. Hatta çoğu ilk tecrübemdi. Liseden sonra daha bambaşka hayatlara, bambaşka renklere Derin oldu benim için.

Derin Eray’ı kalbi bembeyaz bir ışıkla seviyor. Eray’sa sanki karşılık verirmiş gibi değil de bambaşka bir ılık sevgiyle Derin’i kalbinin merkezine koymuş.

Her şeyden öte sevgili ve sonra anlayışlılar. Ama anlayışlılar derken biraz senden biraz benden tatlığıyla yaşayış şekillerine kadar, hobilerine, fobilerine, beklentilerine, isteklerine ANLAYIŞLILAR.

Geri kalan her şey ama her şey bir yana öyle harmanlanmışlar ki birbirlerine zaten kopmaz, dağılmaz güçlü bağı uzaydan bir görürsünüz.

Ve öyle bir güven sanki sonsuzluğun sınırındaymış gibi. Ya yuh artık gözle görülen sonsuzluğun sınırındaki güven de mi olurmuş dersiniz.

Kendi hayattaki yerlerini, birbirlerinin hayatlarındaki yerlerini almışlar kalplerinde yeşertmişler gibi bir hal.

Bu denli sağlam ama bir yandan öyle bir çocuk. Eray Ayşe’deki çocuğu kendi çocuğuymuş gibi koruyor, besliyor ve seviyor.

Birbirlerine sadece bakarken bile bir anlığına gözleri dolabiliyor.

Ve sonunda parmak uçlarından dudaklarındaki gülümseyişe kadar “aşk” oluyorlar.

Ben bu yazıyı umut olduklarını bildiğimi söylemek için, teşekkür etmek için yazdım.

Ve benim canım, 20 senedir hayatımdaki kız kardeş boşluğunu doldurabilen arkadaşım, iyi ki böyle mutlu olduğunu biliyorum.

Derin’e ve Eray’a,

Aşka,

Sevgilerimle,

Tules.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s