Hakkında

Merhaba ben Tules. Merhaba, silahsızım ve benden sana zarar gelmez demek. Ne anlamlı bir giriş. Ama silahsızım ve benden size zarar gelmez.

“O” kitaba başladım. Hani herkesin bir hayali olur, imkansızı olur sanar ya ben 1- yazdım başladım ve devamı geliyor. Belki de senelerdir biriktirdiğim her bir cümlecik tanem ve ben. Meğer kayar gidermiş kaleminden kelimeler, dilinden dökülür gibi. Beni çocuk kılan, insanlığımı hatırlatan bu heyecanımı yalnız bırakmayacağım, kendime öyle bir söz verdim.

24 yaşındayım. Boğaziçi Üniversitesi’nde “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler”  bölümü öğrencisiyim. Mesleğim olsun diye okumadım hiç, hep bildiklerim olsun diye okudum. Yazdım da, aklıma gelen her düşünce parçasını olabildiğince yazdım. Beni üzenleri, mutlu edenleri hep yazdım. Bir çeşit terapi gibi gelmiştir bana hep yazmak.

Okunmaktan korkar mı her yazan, işte bunu gerçekten bilmiyorum. Ama yıkılmamış bir duvar kalana kadar irdeleyeceğim kendimi, buna karar verdim. Bilmediğim, tanımadığım, kendime uzak, tadılmış her duygumu öğreneceğim. Bütün perdeleri açacağım, karanlıkta kalmış her odaya ışık girsin diye. Kendini bilirsen, nerede ne zaman yanar belki daha tahmin edilebilir umudu mu yoksa kontrol bile edilebilir belki bir gün hissi mi bilmem. Sahip çıkıyorum kendime sadece. Neden nefsi müdafaa diye sorarsanız giriş yazımda da söylediğim gibi, ben insanım diye çıktım yola, kendimden bir adım dışarıya, gözleyebilmek için kendimi ve en çok da öğretmek için kendimi kendime.

Aslında yalnızlığım bu sıralar öne çıkmaya çalışıyor, içimde. Çiftleşmeye çalışırken tekilleşen her ilişki sahibinin ayrılık sonrası hemen karşısına çıkar bence yalnızlığı. Severim de aslında onu, böyle hayatın ipleri sadece kendi elimde, dimdik durabiliyorsam hem de hemen güzel bir ilişki kurarım yalnızlığımla. Biraz güzel müzik, biraz güzel kitap, biraz sen ve biraz da ben varım burada.

Ama biraz düşününce, hayalime yürürken bilmem, biraz eksik kaldı yalnızlık. Hem okunmaktan korkmak, hem daha çok okunmayı istemek. Yoldaşlarım olsun istedim. Dilerse eleştirsin ağır, dilerse yardım etsin istedim. Okumayı, yazmayı sevenden güzel insan nerede?

Ve tecrübe en değerli hediye. Tecrübeyi ararken, tecrübe yolunda, kaybetmişken ya da kazanmışken ne fark eder, tecrübe en değerli hediye. Çok da gördüm geçirdim demeyeceğim bence hepimiz için çok fazla bir tabir dilersen 18 yaşında ol dilersen de 55. Gördüklerim sadece birine pırıltı olsa yeter. Birine bile iyi gelse, birine bile ulaşsa bana yeter, kalbime de. Eğer olur da yolunuz buraya düştüyse hoşgeldiniz. Umarım benim kadar siz de keyif alırsınız.

Şimdilik sevgiyle,

Tules.